BÜTÜN YAZILARIM, İnceleme

Coca Cola İslâm düşmanı mı?

coca-cola-islam-dusmani-mi

Sosyal medya denince mail gruplarının anlaşıldığı zamanlardan bu yana internette dolaşan bir iddiayı inceleyelim bu kez de. İddia şöyle:

Coca Cola’nın ne anlama geldiğini düşündünüz mü hiç? İşte bunun cevabı:

Yahudi asıllı, gelirinin bazen bir kısmını bazen de tamamını İsrail’e vererek, Filistin’deki vahşetin ve insanlık dışı o katliamın ortaklarından birisi de Coca Cola şirketidir. Üzülerek belirtmek gerekiyor ki; O şirketinde ayakta durmasını sağlayan yine biz Müslümanlarız. Yani içtiğimiz her şişe cola ile Filistin’deki kardeşimize bir mermi atmış oluyoruz bir nevi.
Coca Cola’nın ne anlama geldiğini düşündünüz mü hiç? İşte bunun cevabı:
Coca Cola yazısını yansıtmalı olarak ters çevirdiğinizde Arapça bir yazı teşkil etmektedir. Ve de bu yazıda “La Muhammed La Mekka” yazısı ortaya çıkmaktadır. “La” Arapçada olumsuzluk ekidir. Yani bu cümle o zaman: “Muhammedi ve Mekke’yi ortadan kaldırmak” anlamını taşımaktadır. İnanmak güç ama ne kadar cahil olduğumuzu kendi gözlerimizle görmeye ne dersiniz?

CocaCola

Farklı bir açıdan

Şimdi bu yazıyı hat sanatı gözlükleriyle seyredelim:
“La Muhammed La Mekka” “Muhammed ve Mekke yok olsun”
Hala hiç utanmadan, çekinmeden Coca Cola içen Müslümanlar…!
TAKDİRLERİNİZE BIRAKIYORUZ….

—————————————————————–
Biz de takdir hakkımızı şöyle kullanıyoruz:

  1. Coca Cola para kazanmak için kurulmuş bir kuruluştur. Neden müşteri potansiyeli olan bir millete özellikle de Araplar gibi paralı bir millete karşı böyle aptalca bir uygulamaya gitsin?
  2. Bunu yazma niyeti olsa neden Arapça yazsın. Arapların gözüne sokmak gibi aptalca bir sebep olabilir mi?
  3. “Muhammed yok, Mekke yok” ne demektir? Bir hakaret midir? Bir şeye yok demekle yok olur mu? Meselâ ben Paris yok desem Fransızlara hakaret mi etmiş olacağım? Adam hakaret etmek istese, Kahrolsun, ölsün, bitsin, beter olsun falan yazar veya küfür eder. Ama hakaret etmek için “yok” ifadesi çok saçma. Bunu hakaret olarak algılamanızın sebebini de söyleyeyim. Çünkü bu ifade Allah’a cc. karşı kullanıldığında küfür oluyor. Unutmayın insanlar Allah’a inanıp inanmamakta özgürdür. Allah’ı eserlerinden ve/veya elçilerinden ve/veya kitaplarından tanırlar, kabul ederler veya etmezler. Hz. Adem’den beri bu böyledir. Bunları gören ve kabul edenler, görmeyen ve kabul etmeyenlerle sürekli çatışma halindedir. Kabul etmeyen için “YOK” kelimesini Allah cc. için kullanmak ancak bir hakaret ve bir aşağılama anlamı taşır. Çünkü o göremediği şeyi, belki aklına sığdıramadığı şeyi reddetmektedir ve YOK diyerek meydan okumaktadır. Yoksa Mekke gibi şu anda varlığı ortada olan görmemenin imkânsız olduğu bir şehre yok demek hakaretten çok aptallıktır. Ve ben Coca Cola sahiplerinin aptal olduklarını sanmıyorum.
  4. Aşağıdaki resimleri incelerseniz, o yazıyı çıkarmak için o kadar uğraşılmış ki o kadar emekle belki Cola Turka’dan da “Musa Var ama İsrail yok” cümlesi çıkarılabilir. (Şakaydı)
  5. Yukarıdaki orijinal metine almamakla birlikte bu mesajların sonunda da “herkese yayın!” emri bulunur… Tabi bütün tanıdıklarımıza dağıtalım ki herkes görsün Müslümanların ne kadar paranoyak olduğunu.
    Bir eylem yaparken neyi ne amaçla yaptığımızı bilelim. Bu mesajı millete dağıtarak, işi gücü olmayan hasta ruhlu birinin çeşitli zorlamalarla uydurduğu bir zırvayı tüm Müslümanların ortak düşüncesi gibi lanse ediyorsun. Sen insanların aklındaki (haşa) “LA ALLAH” (haşa) fikrine karşı bir şey yapabiliyor musun? Adamın aklında O’na inanmamasına sebep olan soru işaretlerine bir cevap bulabiliyor musun, ondan haber ver. Yoksa bu tip uydurmalarla, çeşitli hurafelerle kimseyi kandıramazsın. Ancak Müslümanları aşağılarsın.
  6. Coca Cola İsrail’e yardım ettiği için ve İsrail de bu yardımlarla Müslümanlara zulmettiği için Coca Cola ve benzeri markaları kullanmayalım de, canımı ye. Veya Coca Cola’nın kalitesine çok yakın bir kalitede yerli bir marka var, onu iç para içerde kalsın, yurt dışına çıkmasın de anlayayım (bunun için de aynı kalitede olması çok önemli). Ben de Coca Cola içmemeye gayret ediyorum ama bu 6. maddedeki sebeplerden. Ayrıca çok da kasmıyorum yani…
  7. Giderayak bir şey daha geldi aklıma. Coca Cola’daki Cola kelimesi Cola Turka’da da var, Mekke Cola’da da var, hede cola’da da var, hödö cola’da da var. Yani bunların hepsinin içine biraz zorlamayla “La Muhammed” kelimesini yerleştirebiliriz değil mi?
0 Yorumlar
Paylaş
Etiketler:

Muhiddin Yenigün

Bu konuda sizin de söyleyecekleriniz ya da sormak istedikleriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz (yayınlanacağını garanti etmiyorum):

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: