BÜTÜN YAZILARIM, Güncel

Obama serdim hali…Boyu ireyhan dali..

Millet bir iddia tutturmuş gidiyor.
Obama aslında Müslüman…
Yok be Hristiyan…

Kardeşim Müslüman olsa bize ne, Hristiyan olsa bize ne?
Müslüman ise Amerika’ya şeriat mı getirecek?

Müslüman da olsa Hristiyan da olsa her Bush dönemi sonrası olduğu gibi Amerika bir dönemi savaşsız kendi dertleri ile hemhal olarak geçirecek.

Bu anlamda Müslüman olduğunu umanlar öyle pek de heveslenmesinler. Zaten Amerika’nın Ergenekon’u da bazı şeylere izin vermez.

Yalnız Powell’ın bir sözü benim daha çok dikkatimi çekti. “Amerikalılar Müslüman başkan fikrine alışmalılar”.
İşte bu yeni ve önemli bir gelişme.

Niye?

Obama, ben hristiyanım diye, oturduğu yeri yırtıyor. Eğer müslüman ise ve bunu sonradan açıklarsa halkın gözünde büyük değer kaybeder.

Ama insanları Müslüman başkan fikrine alıştırdıktan sonra, Müslüman olduğunu alenen beyan eden bir başkanın seçilmesi çok şeyi değiştirir.

Ha! Bunların dışında bir seçenek daha var.
Obama Müslümandır, ama seçimden sonra ben zaten Müslümandım demez de, gider bir imama veya bir Hocaefendiye “Ben İslam’ı inceledim ve çok beğendim. Müslüman olmak istiyorum. Ne yapmam lazım?” der. Hocaefendi’de ona Kelime-i Şehadet getirtir. Al sana Müslüman başkan.

Da.

Müslüman Amerika başkanının bize ne faydası var?
Rahmetli Menderes için “Hükümet oldu ama iktidar olamadı” denirdi.
Onca lobilerin arasında, özellikle çok kuuvetli bir yahudi lobisini ekarte ederek iktidar da olabilir mi acaba, Obama?

Bir iddia’ya göre son küresel krizin müsebbibi de İsrail kaynaklı insanlarmış ve büyük paralar çoktan Amerikadan uzaklaştırılmış bile. Yani yeni başkana pek de hoş bir zemin bırakılmıyor. Belki de Obama’nın kazanacağını anladıkları için böyle yaptılar, bilemem.

Ama bu durumdan sonra yeni başkan, yani Obama gönül rahatlığıyla “Enkaz Devraldık” edebiyatı yapabilir. Tıpkı bizim hükümetler gibi.

Ya hakkatten tıpkı bizim hükümetler gibi…
Yoksa…
Evet neden olmasın…
Evet evet bu Obama’nın dedeleri de kesin Türk’tür.
Dolayoba dolaylarında kurulmuş bir oba’dan Amerika’ya göçmüşlerdir.
Sonra orada vatan(oba) hasreti ile yanıp tutuşarak sürekli, “ben OBAMA dönceeem, ben OBAMA dönceeem” diyen büyük büyük büyük dede Obama, Amerikada soyadı kanunu çıkınca ister istemez OBAMA soyadını almıştır.
Yersen.
Aslında bu YERSEN’de Norveç’lidir.
Neyse yeter…

1 Yorumlar
Paylaş
Etiketler: ,

Muhiddin Yenigün

1 Yorumlar

  1. birp
    23 Ekim, 2008 at 7:35 am

    Harika, ne zamandır yaz diyip duruyodum… Sabah sabah tebessüm ettirdin. Çok ironik, kolay anlaşılır, esprili bir üslubun var. Bence yazmaya devam… Ben seni bir gazete köşesinde göreceğimi tahmin ediyorum. Tebrikler, başarılar dostum…

Bu konuda sizin de söyleyecekleriniz ya da sormak istedikleriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz (yayınlanacağını garanti etmiyorum):

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.