BÜTÜN YAZILARIM, Güncel

Teşhirdeki teshir ile tesir ve tesettür.

teshirdeki-teshir-ile-tesir-ve-tesettur

Bugün hava yağmurlu. Ama benim bahsetmek istediğim yağmurun rahmet olan yönü değil. Dolaylı olarak sebep olduğu zulmet yönü.

İlerleyen saatlerde yağmur kesilir mi bilemiyorum ama sabah, ileri görüşlü bir kısım nisa taifesi bunu öngörmüş olacak ki, etek boyları anında kısalmıştı.

Hiç anlam verememişimdir. Neden her yağmurdan sonra ortalıkta bir sürü baldırı çıplak peydah olduğuna. Herhalde yağmur, bir kısım bayanlarda bacak teşhir etme isteği uyandırıyor.

Bir de teşhir için meteorolojik dürtü beklemeyen, her daim teşhirde olanlar var. Kendilerine sorsanız bunlar memleketteki en ileri görüşlü insanlar.

Peki, bana göre önlerini bile göremeyen bu ileri görüşlü insanlar ne kadar ileriyi görüyorlar?

10 sene? 20 sene? 50 sene?

Ya daha ilerisi? İleride karşılarına çıkacak olan underground alemi, batıdaki underground akımının hakim olduğu bir yer mi sanıyorlar acaba?

Bir başka teşhirci grup ta bunu bir amaç için yapanlar. Zaten yazının başlığı da bunları anlatıyor.

Kadının fıtratında beğenilme isteği var, bunu kabul ediyorum. Hem de herkes tarafından beğenilme isteği var. En alımlı bir kadına, en kaba bir adam yolda laf atsa, bu kadın dönüp kendisine laf atan adama sövüp sayıp kafasına çantasını indirirken bile içinde birileri tarafından beğenilmiş olmanın mutluluğunu yaşar, buna eminim.

Buna karşılık da erkeklerin fıtratında kadınlara karşı cinsel bir zayıflık yaratmış Allah (C.C.). Güzel bir kadını yarı çıplak vaziyette gören bir erkeğin bir daha bakmak istememesinin imkanı yoktur. Kimse masal anlatmasın. Ben son derece güzel ve yarı çıplak bir kadınla aynı odada gece boyu kalabilirim ve aklıma bir şey gelmez diyen bir erkek, ya erkek değildir ya da çok büyük sağlık sorunları vardır, dünyayı gözü görmüyordur. Yani komada falandır.

Ha Allah’tan korktuğum için bir şey yapmam diyebilir. Yapmayan pek çokları da çıkabilir. Zaten gerçekten Allah’tan korkan da bir şey yapmaz. Ama kimse aklıma getirmem demesin. Zaten bu nedenle zina ile ilgili olan yasak bize “zina yapmayın” şeklinde değil, “zinaya yaklaşmayın” şeklinde tebliğ edilmiş. Çünkü zina bir kara delik gibi etrafında dolaşanları kendine çeken bir kuvvete sahip. Onun ne kadar yakınında dolaşırsan, her an içine düşme ihtimalin o kadar artar.

Yeri gelmişken, yazlıkta yer yokluğundan kazık kadar olmuş hele de deniz kenarındaysa bütün gün birbirini neredeyse çıplak görmüş hala, dayı çocuklarını birarada yatırıp da, bizim çocuklarımız kardeştir öyle şeyler düşünmezler diyen ana babaları uyarıyorum. Bir insan evladına böyle zulüm yapılmaz. Kendi evlatlarınızı kendi ellerinizle ateşe atmayın. En kaybedecekleri dönemde, böyle kazık bir imtihana kendi ellerinizle sokmayın.

Böyle bir durumda nefsine hakim olabilen, paçayı kurtarırken, nefsine uyanlar da imtihanı kaybederler. Hem erkek hem de dişi taraf için sıcak beldelere giriş bileti olan bu durumda eğer dişi taraf, teşhirdeki teshir(*) kuvvetini kullanarak bir tesir meydana getirdiyse, onun gideceği beldenin biraz daha sıcak olacağını tahmin edebiliriz.

Erkekte ve kadında yaratılmış bu zaaflar tarihte ve günümüzde hep kadının lehine dalaverelere sebep olmuştur. Bir erkekten beklentisi olan bir kadın bu silahını hep kullanagelmiştir. Tabii tüm kadınları kastetmiyorum.

Bâtılı adamakıllı tasvir, safi zihinleri idlal olduğundan, bu konuyu örnekleyip kafaları karıştırmaya lüzum yok.

Görüldüğü gibi Allah tarafından insanların dişi kısmına verilmiş olan beğenilme isteği’nin bir kötüye kullanımı olan teşhircilik ya da biraz daha yumuşak bir ifade ile dekolte son derece tehlikeli bir silahtır.

Peki bu kadınların fıtratına beğenilme isteğini yerleştiren zat, bunun silaha dönüşmesinden razımıdır?

Hayır. Razı olmadığı için onlara örtünmeyi emretmiştir.

Hem kendilerinin hem başkalarının iyiliği için.

*Teshir : Büyüleme

0 Yorumlar
Paylaş
Etiketler: , ,

Muhiddin Yenigün

Bu konuda sizin de söyleyecekleriniz ya da sormak istedikleriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz (yayınlanacağını garanti etmiyorum):

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.